Przejdź do treści

Jak wybrać sukienkę dla niskiej kobiety ?

Jak wybrać sukienkę dla niskiej kobiety ?

Problem z doborem sukienki dotyka przede wszystkim niskie kobiety, które przygotowują się do jakichś ważnych wyjść lub uroczystości. W sklepach bardzo ciężko jest znaleźć odpowiednie propozycje dla Pań, które nie są zbyt wysokie, a udają się w niedalekiej przyszłości na wesele czy też na jakąś inną uroczystość rodzinną. W takich przypadkach wartościową pomocą może okazać się sugestia sprzedawczyni lub też bazowanie na opiniach koleżanek, z którymi warto udać się na zakupy. Niskie kobiety nie powinny wybierać wzorzystych sukienek, zdecydowanie najlepszym wyborem w ich przypadku będą jednolite kolory, wolne od skomplikowanych kontrastów. Dzięki temu sylwetka nie będzie zbyt obszerna i skrócona. Sukienka wizytowa w jednolitym kolorze świetnie łączy się z rajstopami oraz eleganckimi butami, oczywiście w podobnym odcieniu, co wybrana sukienka.

Na czym skupić swoją uwagę?

Sukienki dla niskich dziewczyn mogą być bardzo zróżnicowane. Warto mieć na uwadze fakt, iż nie powinny one sięgać do samej ziemi i zakrywać kostek. Lepiej zdecydować się na nieco krótsze sukienki, dzięki czemu figura kobiety będzie prezentować się atrakcyjnie, a ona sama poczuje się w takiej kreacji jak prawdziwa gwiazda. Odpowiednią opcją dla niskich kobiet będą sukienki w kolorze beżowym, do których dobrać należy jasne rajstopy. Wtedy sylwetka nie zostanie w żadnym stopniu pogrubiona, a użytkowniczka zadba o swój oryginalny look. Jeśli jednak Panie cenią sobie wielobarwne kreacje, mogą zdecydować się na sukienki cieniowane.

Nie powinno to być połączenie dwóch kolorów, a skuteczne przechodzenie w cieniowanie. Sukienka na wesele dla niskiej osoby powinna być dobrana pod kątem indywidualnych preferencji. Styliści podkreślają, że takie Panie dobrze będą wyglądać w kolorze granatowym, fioletowym czy też bordowym. Warto przekonać się do nieco bardziej odważnych barw, tak aby wyglądać oryginalnie i pewnie.

Unikanie jaskrawych i neonowych odcieni

Sukienka dla niskiej osoby nie powinna występować w odcieniach jaskrawych oraz neonowych, ponieważ decydując się na taki krok, Panie mogą mieć pewność, że ich sylwetka zostanie nieco pogrubiona i będzie się znacząco wyróżniać. Warto unikać takich kolorów, ponieważ są one przeznaczone dla pełniejszych sylwetek, chociaż wiele zależy od samego kroju sukienki. Jeśli jest on nowoczesny i świetnie leży na danej kobiecie, można spróbować takiego rozwiązania, jednak lepiej zapytać o poradę sprzedawczynię lub też koleżanki, a nie bazować wyłącznie na swojej opinii. Sukienki dla niskich i szczupłych kobiet nie powinny mieć w sobie żadnych elementów połyskowych i błyszczących, ponieważ wtedy zwraca się na siebie zbyt dużą uwagę. Dużo lepszym wyborem jest zainwestowanie w klasyczną i elegancką sukienkę wieczorową, dzięki której można poczuć się jak prawdziwa księżniczka i jednocześnie podkreślić atuty swojej szczupłej sylwetki.

Odpowiednia długość sukienki kluczem do sukcesu

Nie da się ukryć tego, że sukienki wieczorowe dla niskich osób powinny mieć również odpowiednią długość. Nie oznacza to więc tego, że zainteresowane Panie mogą sięgać po pierwsze z brzegu długości, tak jak wpadną im one w rękę. Sukienka wieczorowa dla niskiej dziewczyny nie powinna być:

  • zbyt obszerna,
  • zbyt długa,
  • zbyt ekstrewagancka.

 

Najlepiej wybrać sukienki z zakończeniem w okolicach kolan, ponieważ w ten sposób można zakryć swoje uda, ale odsłania się dolną partię nóg. W takim przypadku świetną opcją będą wieczorowe sukienki koktajlowe do kolan, dzięki którym Panie będą wyglądać modnie, zadbają o swój dobry humor, a przy okazji doskonale przygotują się do uroczystości, na którą będą się wybierały wraz ze swoimi partnerami czy też rodziną. Sukienka zakończona na kolanach dodaje kobietom lekkości, co przydaje się zwłaszcza w przypadku niskich osób. Długa sukienka dla niskiej dziewczyny będzie dobrym rozwiązaniem wyłącznie wtedy, gdy będzie wybierała się na imprezę zamkniętą, np. do jakiegoś klubu. Należy unikać sukienek, które mają swoje zakończenie na wysokości łydki, ponieważ takie kreacje dodają niskim kobietom kilogramów.

Podkreślenie własnej talii

Bardzo ważnym elementem, na którym powinna się skupić każda niska kobieta, jest podkreślenie własnej talii, a przy pomocy sukienki można zrobić to w najlepszy sposób. Nie wiedząc jaka sukienka dla niskiej osoby spisze się najlepiej, warto przymierzyć różne kroje i mieć pewność, że przeanalizowało się wszystkie dostępne możliwości, a następnie wybrało się tę, która będzie świetnie podkreślała talię, odkryje dolną partię nóg i będzie idealnie dopasowana rozmiarem. Sukienki dla niskich i puszystych kobiet powinny mieć umiejętnie zaznaczoną talię, tak aby nie powodował niekorzystnej deformacji sylwetki. Ciekawą propozycją będą sukienki, które są obcinane bezpośrednio pod biustem, ponieważ ładnie wyrównują wszystkie proporcje i nadają sylwetce atrakcyjności. Dużą popularnością cieszy się głównie fason empire, dzięki któremu można zakryć pewne niedoskonałości i przy każdej możliwej okazji prezentować się zjawiskowo, dbając o to, aby talia była świetnie podkreślona.